Pamiętaj, możesz zagłosować tylko raz! Dokładnie przemyśl kiedy chcesz to zrobić, jednak nie czekaj też do startu rajdu. Typowanie kończy się zaraz przed rozpoczęciem odcinka testowego! Dokładna godzina zakończenia pod każdym z pojedynków.

Pojedynek to rzecz jasna pozycja w klasyfikacji generalnej na mecie rajdu. Punkty przyznane zostaną za głosowanie na tę załogę, która ukończy na wyższej pozycji. Jeśli do mety rajdu nie dojadą obie załogi, decyduje dystans, który pokonały.

Rusza TYPE-R Liga Rajdy24.pl!

Rusza TYPE-R Liga Rajdy24.pl! 

Kto wygra pojedynek? Czy samochód z napędem na jedną oś wbije się do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej? Który z tych zawodników będzie szybszy? Poprawne odpowiedzi na te (i nie tylko te) pytania pozwolą Ci rywalizować o wygraną w TYPE-R Lidze Rajdy24.pl! 

Ruszamy z nowym działem na naszej stronie. Będzie to liga konkursowa, w której użytkownicy typują np. zwycięzcę pojedynku spośród dwóch załóg biorących udział w danym rajdzie samochodowym. Co rajd będziemy przygotowywać dla Was najciekawsze pojedynki i pytania, a osoby, które będą najlepiej odpowiadać, dostaną nagrody. 

Rozpoczynamy już dziś od pytań dotyczących Rajdu Irlandii. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału i testowania naszego TYPE-Ra! :) O nagrodach będziemy informować już wkrótce. 

Co zrobić, aby dołączyć do rywalizacji?

1. Zarejestruj się
2. Zagłosuj we wszystkich pojedynkach
3. Śledź z nami na Rajdy24.pl rywalizację w danym rajdzie i czekaj na wyniki!

Znamy wyniki pojedynków Circuit of Ireland Rally!

Pierwszy rajd w TYPE-R Lidze rozstrzygnięty! Łącznie swoje typy oddało 190 osób, a jak pokazuje tabela wyników, wcale nie było łatwo zdobyć najwyższą ilość punktów.

Łącznie można było zdobyć 16 punktów z 22 zaplanowanych pojedynków i pytań. Suma ta zmniejszyła się, ponieważ musieliśmy odwołać 6 pojedynków – wszystko przez brak na liście startowej Łukjaniuka i Nivette’a.

Jak głosowaliście w najważniejszych pojedynkach?

  • 145 osób załogowało, że Kajetanowicz pokona Breena (w rzeczywistości było na odwrót),
  • W pojedynku Evans vs Kajetanowicz było nieco równiej – 101 głosów na Polaka, 80 na Walijczyka. Wygrał Kajto.
  • Breen był zdecydowanie najmniej doceniony z tej trójki – w pojedynku z Evansem tylko 43 osoby wskazały wygraną kierowcy Citroena.
  • Bardzo ciekawie rozwinął się (podobnie jak na Korsyce) pojedynek Chuchała vs Kołtun. Choć na kierowcę Subaru Imprezy stawiało aż 165 osób to ten drugi wygrał, jednak z przewagą tylko 4,5 sekundy.
  • Tylko 38 osób sądziło, że Pieniążek będzie w stanie pokonać Ingrama (114 głosów). Jak było w rzeczywistości dobrze wiemy i sądzimy, że podczas kolejnej rundy FIA ERC Wasze typy przy tym nazwisku pewnie ulegną zmianie :)

Jak wygląda aktualnie tabela punktacji?
Najlepiej poradzili sobie użytkownicy przmazur i kiwon, zdobywając po 12 punktów. 11 punktów uzyskali ktoosiu, Mechu94, Motulski, posejdonn64 oraz po.prostu.karlos. Po 10 oczek przy swoich nickach mają kubabor, zajcev, BartRally, marcinl, morton, MarcinGRB, mpienio, jaqoob, FoSMN, Kruk i maciek.uss. Pełną tabelę znajdziecie tutaj.

A już dziś wieczorem uruchomimy pojedynki związane z Rajdem Świdnickim-KRAUSE, pierwszą rundą Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie!

Rajd Ypres 2016

Kilka pojedynków musiało zostać odwołanych. Powodem był brak którejś z załóg na liście startowej (Tanak, Kasperczyk, Rokland). 

Rally di Roma Capitale 2017

Ze względu na różnice regulaminowe w FIA ERC i Mistrzostwach Włoch podjęliśmy decyzję o anulowaniu (zremisowaniu) pojedynków pomiędzy zawodnikami startującymi w dwóch różnych cyklach. W rajdzie nie była prowadzona jedna klasyfikacja.